نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

هاست پربازدید از الینا هاست

امروزه با پیشرفت اینترنت در کشورمان شرکت های فروش هاستینگ بسیار زیادی به وجود آمده اند.

اما کدام یک برتراست؟ برای انتخاب هاست بهینه من برای شما راه کاری در نظر گرفتم.ابتدابه چند سایت معروف سرزده واز مدیر سایت بپرسیداز چه هاستی استفاده می کند.وهاست آن ها چه خصوصیاتی دارد.

خوب حتما هرکدام از آن ها یک هاست با خصوصیات مختلف به شمامعرفی می کنند.تا اینجا شما هنوزبه نتیجه مطلوبی دست نیافته اید. حال وقت آن رسیده که خود دست به کار شوید و اقدام به خرید هاست پربازدید و نامحدود کنید .شما باید در مورد هرکدام از هاستینگ هایی که به شما معرفی شده تحقیق کنید.

سرعت : یکی از پارامتر های مهم خرید هاست خوب سرعت آن می باشد. معمولا بازدیدکنندگان سایت به سرعت اهمیت زیادی می دهند. اگر یک وب سایت سرعت یک سایت پایین باشد بدون شک بازدیدکننده دیگر از آن وب سایت استفاده نمی کند.

1 - در سایت هاست باز به آدرس hostbaz.org سرعت یک خرید هاست به موارد زیر بستگی دارد : سخت افزار سرور : استفاده از هاست پربازدید یک سرور با سخت افزار قوی باعث بالا رفتن سرعت سایت می شود. قدرت سخت افزار هاست پربازدید باید بیش از مقداری منابعی که از آن استفاده می شود باشد.

این مقدار مصرف به تعداد سایت میزبانی شده ، بازدید ، و … بستگی دارد

دیتاسنتر : این مورد بسیار مهم است که خرید هاست شما در کدام کشور و کدام دیتاسنتر (datacenter) قرار داشته باشد و خرید هاست سرعت پورت ( port) چه مقداری باشد. استفاده از دیتاسنتر های معتبر و با سرعت بالا و شبکه خوب (uptime) در سایت شما بسیار مؤثر می باشد. uptime مقدار زمانی می باشد که سرور سایت شما در دسترس بوده است و دان تایم (down time) مقدار زمانی می باشد که سرور شما از دسترس خارج شده است.

۳ سیستم مدیریت محتوا : این یعنی نرم افزاری که برای مدیریت سایت خود در هاست خود آپلود کرده اید که درصد کمی از ان مربوط به سخت افزار سرور می باشد. هرچه سیستم مدیریت محتوا امکانات بشتری داشته باشد ممکن است نیاز به زمان بیشتری برای بارگذاری (load) سایت داشته باشد. همچنین درصدی هم مربوط به حجم عکس و بانک اطلاعاتی سایت می باشد.

امنیت اطلاعات : ۲ پارامتر مهم برای امنیت اطلاعات استفاده از raid و پشتیبان گیری می باشد. با استفاده از raid 1 در خرید هاست اطلاعات هاست شما در یک هارد دیگر خرید هاست هم ذخیره می شود تا در صورت از بین رفتن هارد اول ، اطلاعات حذف نشود. پشتیبان گیری : ممکن است اطلاعات سایت شما ناخواسته حذف شود و یا خرید هاست به سرور نفوذ شود و یا هارد های سرور از بین برود.خرید هاست هاستینگ ها با تهیه نسخه پشتیبان در خرید هاست مقاطع زمانی مشخص و انتقال آنها به سرور دیگری ، همیشه یک یا چند نسخه از اطلاعات وب سایت را در سرور دیگری نگهداری می کنند تا زمانی که مشکلی برای اطلاعات سایت بوجود آید از آن استفاده کنند.

وب هاستینگ همان چیزی است که وقتی می خواهید وب سایت تان روی شبکه بین المللی (اینترنت) برای همه قابل دیدن باشد به آن نیاز دارید.

خرید هاست پربازدید به زبان ساده، وب سایت شما باید روی یک سرویس دهنده میزبان قرار گیرد. کامپیوتر شخصی شما هم می تواند به صورت یک سرویس دهنده میزبان تنظیم و راه اندازی شود اما اگر قصدتان جذب ترافیک یا «بازدید کننده» از خرید هاست زیاد برای سایت تان است، این کار زیاد عاقلانه به نظر نمی رسد برای اینکه وب سایت شما در اینترنت در دسترس باشد لازم است کامپیوترشما همیشه روشن و به اینترنت متصل باشد؛ به محض خاموش شدن کامپیوتر دیگر کسی سایت شما را نمی بیند.

از طرف دیگر اگر از در سایت برتینا www.bertina.ir/host با نرم افزارهای راه اندازی سرور آشنا نباشید، این کار می تواند برای شما پیچیده باشد در نتیجه خرید هاست اصلاح اشکالات و خرابی های احتمالی سرورتان وقت و انرژی زیادی می خواهد .

هاست وب هاستینگ به همین دلایل تمام شرکت ها، ارگان ها و حتی افراد شخصی که نیاز به وب سایت دارند برای میزبانی سایت شان به سراغ شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی می روند. در چنین شرکت هایی سرورهای آنها غالباً در خارج از ایران و در معروف ترین و مجهزترین Datacenterهای دنیا قرار دارد جایی که به صورت ۲۴ ساعته برق به سرورها متصل است و اینترنت قطعی ندارد و برای مواقع اضطراری تمهیداتی اندیشیده شده است.

خرید هاست و دامین رایگان شما به عنوان مشتری به فضای کوچکی در elinahost.com از این خرید هاست دسترسی دارید که با داشتن فضایی هرچند کوچک و کم حجم به یک تیم از متخصصان اینترنت برای نگهداری خرید هاست تان متصل خواهید بود که در طول ۲۴ ساعت می کوشند که این سرویس متوقف نشود.

هر سرویس عمومی و اضافی نصب شده روی خرید هاست سرورهای مشترک و هر سایت دیگر روی آن سرور می تواند یک کانال ورودی برای هکرها باشد. همچنین حجم و انبوه درخواست ها روی سرور پایداری و سرعت آن را قطعاً کاهش خواهد داد. خرید هاست پربازدید از طرف دیگر این نکته که سرورهای میزبان شما در چه مرکز داده ای و در کدام کشور واقع شده و فراهم شدن شرایط امکانات الینا هاست از خرید هاست نظر پهنای باند، امکانات امنیتی، استحکام بنای فیزیکی، پیش بینی شرایط بحرانی مانند قطعی برق، آتش سوزی، زلزله و... تا چه میزان است از شاخص های مهمی برای تصمیم گیری جهت انتخاب یک سرویس دهنده خدمات میزبانی وب است.

خرید هاست پربازدید (داخل کشور)

به طور خلاصه به سرویس های هاستی گفته می شود که سرور آن در داخل کشور یعنی ایران قرار دارد.

1 – مزایا – سرعت 2 الی 4 برابر بالاتر جهت دسترسی به سایت ها : اگر سرور میزبان سایت شما در داخل ایران باشد سرعت دسترسی به اطلاعات یا به اصطلاح سرعت لود شدن سایت برای کاربران داخل ایران سریعتر از دسترسی به اطلاعات در سرور های موجود در خارج از کشور است و این بیشتر به دلیل بُعد مسافت و پایین بودن پینگ می باشد.

امنیت اطلاعات برای سایت های دارای اطلاعات حائز اهمیت و حیاتی، مانند سایت های دولتی : از آنجا که خرید هاست دولتی و سایتهای برخی شرکتها حاوی اطلاعات حیاتی و مرتبط با منافع ملی هستند به این گونه سایت ها اکیداً توصیه می شود از هاست ایران برای میزبانی وب سایت خود استفاده نمایند. – دسترسی به سایتها در صورت بروز اختلال شبکه اینترنت کشور: هنگام اختلال در خرید هاست اینترنت ایران معمولا شاهد کندی یا عدم دسترسی به سایتهایی که روی سرورهای خارجی قرار دارند خواهیم بود اما در صورتی که خرید هاست بر روی سرور های محلی (داخل ایران) میزبانی شود سایت برای بازدید کنندگان ایران بدون هیچ مشکلی بازخواهد شد.

2 – معایب – کیفیت متوسط شبکه دسترسی به اینترنت : متاسفانه در ایران از نظر کیفیت شبکه ی دسترسی به اینترنت دارای خرید هاست پربازدید توان رقابتی چندانی با برخی از کشورهای پیشرفته هاست دهی آمریکا و اروپا (فرانسه,آلمان,آمریکا,کاناداو …) نیستیم و از این نظر دیتاسنترها در نتیجه خرید هاستهای پربازدید الینا هاست موجود در این قاره ها از کیفیت و شبکه پرقدرت تری برخوردار هستند.

پایداری (UpTime) پایین تر نسب به هاست خارج از ایران: همانطور که در بالا ذکر شد متاسفانه در ایران کیفیت شبکه ای در حد کشور های پیشرفته نداریم که این عمل باعث کمی پایین آمدن میانگین آپتایم سرور ها و در نتیجه آپتایم وب سایت ها می باشد خرید هاست آپتایم شبکه در ایران می تواند بین 98.5 الی 99 درصد باشد. در سرور های خرید هاست پربازدید ایران به دلیل استفاده از یکی از معتبر ترین دیتاسنتر های الینا هاست درخاورمیانه آپتایم سایت خرید هاستهای پربازدید الینا هاست تا 99.9 درصد تضمین می شود. – پهنای باند کمتر: به دلیل کم و گران بودن پهنای باند در داخل کشور به سرویس های هاست  پهنای باند کمتری نسبت به سرویس های هاست خارج ایران تعلق می گیرد. – عدم امکان استفاده مستقیم از کنترل پنل cPanel بر روی سرور های ایرانی: متاسفانه کنترل پنل محبوب و پرقدرت سی پنل سرور و ای پی های ایرانی را تحریم کرده است و به همین این دلیل امکان نصب این کنترل پنل به طور مستقیم بر روی سرور های ایرانی وجود ندارد و از این رو نصب این کنترل پنل بر روی این سرور ها به دلیل نیاز به استفاده از ترفند ها، دشوار می باشد و معمولا به همین دلیل اکثر سرویس های هاست داخل کشور دارای کنترل پنل لینوکس می باشند.

منبع : الینا هاست

 :: برچسب‌ها: هاست , خرید هاست پربازدید , خرید هاست ,
:: بازدید از این مطلب : 167
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 آذر 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

هاست

(به زبان انگلیسی Host) به معنی میزبان است

به محیط مجازی اطلاق می شود که بر روی یک سرور برای یک سایت تدارک دیده شده است,ممکن است بر روی یک سرور 1 یا 10 و یا 500 سایت و حتی بیشتر میزبانی شود و تعداد سایت های روی یک سرور به قدرت پردازنده و رم و فضای سرور و همچنین میزان استفاده وبسایت ها از این منابع بستگی دارد. این سرور نیاز به یک برنامه مدیریتی دارد که هر کاربربه صورت مجزا بتواند وب سایت خود را مدیریت کند که به صورت کلی شامل فضای وب سایت(هارد) , پایگاه داده و ایمیل می باشد و برای سرورهایی که از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند cPanel یکی از محبوب ترین نرم افزار های شناخته شده در این زمینه می باشد که امکانات فوق العاده ای به کاربر می دهد.

تمامی فایل های یک وب سایت اعم از فایل های اسکریپتی یا چند رسانه ای و ...

بر روی فضای هاست پربازدید قرار میگید که مدیر وب سایت می تواند برای انتقال فایل ها از File Manager در داخل cPanel و یا نرم افزار FTP استفاده کند, این نرم افزار ها با پروتکل FTP و معمولا با پورت 21 به سرور وصل می شوند و کاربرمی تواند فایل های مشخص شده را انتقال دهد. زمانی که چند وب سایت بر روی یک سرور یا سرور مجازی قرار میگیرند از اصطلاح

هاست 

اشتراکی استفاده می کنیم بدین معنی که منابع سرور فقط در اختیار یک سایت نیست و بین چند سایت مشترک هست و یکی از مسائل مهم در خصوص هاست اشتراکی مسئله امنیت آن می باشد که متاسفانه در خیلی از سرور ها به آن اهمیت داده نمی شود,مدیر سرور باید با استفاده از نرم افزار های امنیتی و کانفیگ حرفه ای فضای هاست را امن کند.

هاست باز ارائه دهنده هاست های پرقدرت و نامحدود و پربازدید با تجربه چندین ساله این افتخار را دارد تا میزبان سایت های شما عزیزان باشد.

 

در عصر تکنولوژی و ارتباطات، تجارت و کسب و کار شما به محل کار، شهر و یا کشورتان محدود نیست. شما این فرصت را دارید تا با تمام دنیا در تعامل باشید. در این بین امکانات مختلفی پیش روی شما است. مهمترین این امکانات، اینترنت و وب می باشد. با داشتن یک وب سایت، شما دیگر محدود به یک نقطه و محل خاص نیستید.از جمله خدمات ارائه شده توسط خرید هاست میتوان به سرویس های میزبانی لینوکس، میزبانی ویندوز، نمایندگی هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی در معتبرترین دیتا سنترهای اروپا و کانادا و همچنین ثبت انواع دامنه های ملی و بین المللی اشاره کرد.هاست پربازدید تمامی سرویس های میزبانی وب ( هاست ) لینوکس و ویندوز هاست باز، بر روی سرورهای پرقدرت با پردازنده های حداقل ۸ هسته ای و حداقل حافظه ۱۶ گیگابایتی در معتبرترین مراکز داده اروپا و امریکا ارائه می شوند. شما میتوانید تا 7 روز باارائه دلیل قانع کننده فضای خود را لغو و هزینه خود را بازگشت نمایید.

 

منبع ::: برچسب‌ها: هاست چیست , چطور هاست بخریم , هاست ,
:: بازدید از این مطلب : 356
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 9 آذر 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

بانکوک یکی از شهر های تایلند است که واقعا پرگردشگر می باشد و هوایی گرم و مرطوب دارد این شهر یکی از شهر های پر جنب و جوش به حساب میاد و بیش از 10 میلیون نفر جمعیت داره ببینید به نظر من هر چی شهر جاذبه های گردشگری بیشتری داشته باشه مسافرت بیشتر به فرد خوش میگذره من چند سال پیش به بانکوک سفر کرده بودم البته اون موقع این شهر زیاد پیشرفتی نکرده بود ولی خب بازم جالب بود برام الان امسال یکی از دوستام رفته و میگه واقعا واسه سفر خوبه و خوش میگذره و کلی تغییر کرده یکی از دلایلی که سفر رو براتون جذاب میکنه اینه که با تور سفر کنید اگه خواستید به بانکوک سفر کنید اول یه تور بانکوک خوب پیدا کنید و بعد سفر کنید یکی دیگر از نکاتی که باعث میشه سفر با تور بانکوک بهتون خوش بگذره هتل محل اقامتتون هست سعی کنید تور بانکوک که انتخاب میکنید هتل خوبی داشته باشه برای تهیه تور بانکوک مورد نظر خودتون میتونید از سایت فاینداتور استفاده کنید این سایت تور های مختلفی ارائه میده که یکی از آن ها تور بانکوک هست به علاوه پشتیبانی خوبی هم داره که میتونه بهتون تو شرایط مختلف کمک کنه امیدوارم استفاده کنید و لذت ببرید.:: برچسب‌ها: داستان سفر به بانکوک ,
:: بازدید از این مطلب : 195
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

دانلود بازی Pure Chess Grandmaster Edition شطرنج خالص نسخه استاد بزرگ برای کامپیوتر

 • دانلود بازی Pure Chess Grandmaster Edition شطرنج خالص نسخه استاد بزرگ برای کامپیوتر
  pure-chess-grandmaster-edition-www.FreeGames.iR_.jpg

  Pure Chess Grandmaster Edition بازی جدیدی در سبک استراتژیک، شبیه ساز و ورزشی است که جدیدا توسط Ripstone برای کامپیوتر عرضه شده است و در واقع شبیه سازی از بزرگترین و محبوب ترین بازی استراتژیک تمام دوران با گرافیکی فوق العاده است. بازی با ویژگی ها و امکانات فوق العاده و یکسری آموزش مناسب ارائه شده است به طوریکه چه یک استادبزرگ شطرنج باشید چه فردی که برای اولین بار این بازی را انجام می دهد، هر چه را نیاز داشته باشید در این بازی پیدا می کنید و تنها مجموعه بازی برای شطرنج است که نیاز خواهید داشت.

  دانلود بازی Pure Chess Grandmaster Edition نسخه SKIDROW برای PC

  این بازی که با کمک یکی از استادبزرگان شطرنج جهان ساخته شده است آموزش های بسیار عمیقی را برای بازیکنان با هر سن و سال و هر میزان مهارتی فراهم کرده است و تنظیمات هوش مصنوعی قوی و بسیار ظریفی دارد و هر چه بازیکن قوی تر باشد، هوش مصنوعی نیز در برابر وی قوی تر خواهد بود. از آنجایی که کل موضوع و هدف شطرنج به چالش کشیدن بازیکن است، پس می توانید به صورت آنلاین در برابر تا ۸ بازیکن و یا در برابر هوش مصنوعی خود بازی مهارت هایتان را به چالش بکشید.

  حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی:

  OS: Windows Vista
  Processor: 2.0 GHz Dual Core
  Memory: 2 GB RAM
  Graphics: NVIDIA GeForce 8800GT or AMD Radeon HD 3830
  DirectX: Version 10

  اسکرین شات از محیط بازی:

  حجم فایل ها : ۱.۷ گیگابایت

  پسورد فایل : www.freegames.ir

  جستجوهای ورودی:

  دانلودبازیبرای کامپیوتر (۲)+


  supportاگر در این مطلب سوال و یا مشکلی دارید کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند تماس از طریق خط ثابت با شماره : 9099071728

   برچسب ها : 
  Pure Chess Grandmaster Edition, بازی, بازی Pure Chess Grandmaster Edition, بازی استراتژیک, بازی شطرنج, بازی کامپیوتری, بازی ورزشی, دانلود, دانلود بازی, دانلود بازی 2016, دانلود بازی Pure Chess Grandmaster Edition, دانلود بازی Pure Chess Grandmaster Edition نسخه SKIDROW, دانلود بازی Pure Chess Grandmaster Edition نسخه SKIDROW برای PC, دانلود بازی با لینک مستقیم, دانلود بازی جدید, دانلود بازی رایگان, دانلود بازی شطرنج حرفه ای, دانلود بازی فکری, دانلود بازی ورزشی, شطرنج:: بازدید از این مطلب : 306
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

دانلود آلبوم جدید وحید دهقانی بنام آسیاب به نوبت:: بازدید از این مطلب : 301
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

این نشانه‌های سرطان را جدی بگیرید!

 • این نشانه‌های سرطان را جدی بگیرید!

  سرطان از جمله بیماری‌هایی است که به دلیل سرعت پیشروی و نداشتن علائم، باعث وحشت بیماران می‌شود، اما علائمی وجود دارد که اگرچه به طور قطعی نشانۀ سرطان نیست، اما می‌تواند هشداری برای مراجعه به پزشک و بررسی وضعیت سلامتی باشد.


  به گزارشگروه وبگردی پرتال خبر؛ سرطان بیش از دویست نوع است و شایع ترین انواع آن سرطان پروستات، تخمدان، پستان، مثانه، رودۀ بزرگ، راست روده، کلیه، رحم به علاوۀ سرطان خون و پوست است.
  متأسفانه این سرطان ها به دلیل آن که در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شوند احتمال درمان کمی دارند اما جدی گرفتن این علائم می تواند به تشخیص سریع تر بیماری کمک کند:
  ۱- کاهش وزن ناگهانی: معمولا کسانی که به طور ناگهانی وزن از دست می دهند ممکن است به سرطان ریه و یا پستان مبتلا باشند. کاهش وزن در پی از کار افتادن کبد و تضعیف عملکرد آن رخ می دهد که عبارت از کنترل اشتها و دفع سموم است. کاهش وزن ممکن است نشانۀ سرطان های دستگاه هاضمه مانند رودۀ بزرگ نیز باشد.
  ۲- التهاب و تب دائمی: التهاب مکرر از عوارض سرطان خون است مخصوصا وقتی که خون به تولید مقادیر غیرطبیعی از گلبول سفید می پردازد و با علائمی مانند آنفلوانزا و آبریزش بینی همراه است.
  ۳- ضعف و خستگی
  ۴- تنفس دشوار و همراه با صدای سوت: این می تواند یکی از علائم سرطان ریه باشد.
  ۵- درد قفسۀ سینه و سرفۀ دائم، سرطان خون و ریه می توانند همراه با چنین عوارضی باشند. اگر دردها گذرا و یا فصلی باشند جای نگرانی نیست اما اگر به صورت روزانه و دائمی باشند باید فورا به پزشک مراجعه شود.
  ۶- نفخ
  ۷- گر گرفتگی دائم
  ۸- مشکلات روده ای
  ۹- مشکلات بلع، که می تواند از عوارض سرطان گردن رحم و یا ریه باشد.
  ۱۰- یرقان: زردی پوست و چهره به همراه زردی سفیدی چشم. این علائم به غیر از عوارض مشکلات کبدی می تواند نشانۀ سرطان پانکراس باشد.
  ۱۱- تورم و توده های غیرعادی
  ۱۲-  عوارض پوستی و بروز لکه های جدید و متغیر روی آن.
  ۱۳- تغییر در ناخن ها: تغییرات عجیب در ناخن ها از مهم ترین نشانه های سرطان است. بروز خطوط و لکه های سیاه یا قهوه ای نشانگر سرطان پوست است اما اگر رنگ آن ها زرد شود می تواند نشانی از سرطان کبد باشد.
  ۱۴- دردهای ناحیۀ شکم و لگن خاصره: دردهای لگنی می تواند نشانۀ بیماری های خطرناکی باشد. این درد یکی از عوارض کیست های تخمدان است که معمولا نادیده گرفته می شود و به سرطان رحم تغییر شکل پیدا می کند.
  ۱۵- درد ناشناخته ای که بیش از یک ماه طول بکشد: در صورت بروز هر دردی که بیش از یک ماه طول بکشد حتما باید به پزشک مراجعه شود زیرا ممکن است نشانۀ سرطان استخوان یا بیضه باشد.
  ۱۶- خون ریزی دائمی و غیرطبیعی: یکی از عوارض اولیۀ ابتلا به سرطان رودۀ بزرگ و سرطان خون باشد و نیاز به مشاورۀ فوری با پزشک دارد.
  به اشتراک بگذارید:


:: بازدید از این مطلب : 279
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

درخواست پتنت اپل برای توسعه تکنولوژی شارژ بی‌سیم

 • درخواست پتنت اپل برای توسعه تکنولوژی شارژ بی‌سیم
  apple-inductive-charging-station-patent-application_01.jpg

  اپ موبايل : اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا (USPTO) در روز پنج‌شنبه 8 سپتامبر 2016 (18 شهریور 1395) درخواست پتنتی از شرکت اپل که در سومین فصل از سال 2015 به این اداره تحویل داده شده بود را منتشر کرد. با وجود اینکه موضوع اصلی این پتنت درباره تکنیک‌های صیقل دادن و پاک کردن سطوح استوانه‌ای و منحنی در دیوایس‌های با بدنه فلزی عنوان شده، اما به گفته وب‌سایت Patently Apple، در این پتنت به محصول به‌خصوصی اشاره می‌شود که این ابزارهای جدید می‌توانند برای پرداخت و صیقل دادن به آن به کار گرفته شوند این محصول یک ایستگاه شارژ القایی بوده و بنابراین این امر تأییدی است بر اینکه اپل قصد دارد وسیله‌ای برای شارژ بی‌سیم طراحی کند.

  apple inductive charging station patent application

  این پتنت همچنین به شیوه‌هایی اشاره دارد که از طریق آنها می‌توان فضایی برای یک سیم‌پیچ شارژ القایی ایجاد کرد. شارژ القایی — که در اسمارت‌فون‌هایی نظیر Galaxy S7 شاهد آن هستیم — برای انتقال انرژی از طریق میدان‌های مغناطیسی، از 2 سیم‌پیچ استفاده می‌کند: یک سیم‌پیچ انتقال‌دهنده و دیگری دریافت‌کننده. این همان تکنولوژی است که اپل در این پتنت از آن یاد می‌کند.

  apple inductive charging station patent application

  در تصویری که اپل از این پتنت منتشر کرده، شاهد نمایی ایزومتریک (دارای اندازه‌های یکسان) از محفظه‌ای هستیم که چندین قطعه الکترونیکی را در بر گرفته که این قطعات از وجود یک ایستگاه شارژ القایی حکایت دارند.

  این ایستگاه شارژ القایی ممکن است برای تأمین جریان برق (از طریق انتقال انرژی به شیوه القایی) به یک دیوایس الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد. در این صورت، ایستگاه می‌تواند شامل یک سیم‌پیچ القایی (یا سیم‌پیچ انتقال‌دهنده القایی) باشد که به دور یک هسته فلزی (به عنوان نمونه از جنس آهن) پیچیده شده است. این مجموعه طوری طراحی می‌شود که قابلیت اتصال به یک سیم‌پیچ القایی (یا سیم‌پیچ دریافت کننده القایی) در یک دیوایس الکترونیکی را داشته باشد. زمانی که سیم‌پیچ انتقال‌دهنده، جریان الکتریکی را به شکل جریان متناوب دریافت می‌کند، از طریق هسته فلزی ولتاژی را در سیم‌پیچ دریافت‌کننده القا کرده و به این شیوه باتری موجود در دیوایس الکترونیکی را شارژ می‌کند.

  بنا بر اظهارات اپل، ایستگاه شارژ القایی می‌تواند به یک سطح پشتیبان نیز مجهز باشد که دیوایس الکترونیکی را دریافت کرده و دیوایس از طریق شارژ القایی (بدون هیچ‌گونه اتصال سیمی بین ایستگاه شارژ و دیوایس) شارژ می‌گردد.

  apple inductive charging station patent application

  در برخی حالات متصور برای این دستگاه، سطح پشتیبان از ماده‌ای پلیمری، مانند پلاستیک، تشکیل شده است. البته این احتمال نیز وجود دارد که سطح پشتیبان از هر ماده‌ای که جریان الکترومغناطیسی یا امواج RF را از خود عبور داده و اجازه اتصال بین ایستگاه شارژ و دیوایس الکترونیکی را فراهم می‌کند، نیز ساخته شود.

  ممکن است سطح پشتیبان با محفظه دستگاه ترکیب شود تا سیم‌پیچ القایی که به دور هسته آهنی پیچیده شده است را در بر بگیرد. در چنین حالتی، وقتی که ایستگاه شارژ به شکل القایی با یک دیوایس الکترونیکی اتصال برقرار می‌کند، سطح پشتیبان اجازه می‌دهد تا یک جریان الکتریکی از سیم‌پیچ القایی و هسته فلزی و از میان خودِ سطح پشتیبان در ایستگاه شارژ جاری شده و به سیم‌پیچ القایی موجود در دیوایس الکترونیکی برسد، که این سیم‌پیچ وظیفه تأمین جریان الکتریکی به باتری دیوایس الکترونیکی را بر عهده دارد.

  سیم‌پیچ‌های القایی فوق ممکن است توسط یک گیره مغناطیسی که در ایستگاه شارژ قرار می‌گیرد، به شیوه مغناطیسی به هم متصل شوند. اما امکان دارد محفظه دستگاه از یک یا چند ماده غیرمغناطیسی تشکیل شود تا اختلالی در اتصال مغناطیسی بین سیم‌پیچ‌های القایی ایجاد نکند. به علاوه اینکه، محفظه دستگاه احتمالا در برابر امواج RF نفوذ‌ناپذیر بوده و به فرکانس‌های رادیویی که در قالب امواج الکترومغناطیسی هستند اجازه عبور نمی‌دهد.

  ممکن است کانکتور از یک درگاه USB تشکیل شده و طوری طراحی شود که به شکل الکتریکی به یک منبع انرژی متصل گردد. این احتمال وجود دارد که منبع انرژی در قالب یک باتری در دیوایسی الکترونیکی نظیر لپ‌تاپ قرار داشته باشد.

  درخواست پتنت مذکور به شماره 20160256931 در سه‌ماهه سوم سال 2015 به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا تسلیم شده بود. با توجه به اینکه این صرفا یک درخواست پتنت است، احتمال ساخت و زمان ورود چنین محصولی به بازار در حال حاضر نا معلوم است.

  درست است که درخواست پتنت فوق را نمی‌توان به عنوان جالب‌ترین یا هیجان‌انگیزترین اختراع در زمینه شارژ بی‌سیم تلقی کرد، اما این امر حداقل نشان‌دهنده آن است که تیم‌های مهندسی اپل همچنان در تلاش برای یافتن راه‌حلی که بتواند در آینده این تکنولوژی را به بازار بیاورد، مشغول کارند. ناگفته نماند فیل شیلر (Phil Schiller)، معاون ارشد بازاریابی اپل، در سپتامبر سال 2012 با اشاره به اینکه سیستم‌های شارژ بی‌سیم باز هم باید از طریق دوشاخه به پریز دیوار وصل شوند، در کارآمدی این سیستم‌ها ابراز تردید کرده و کابل USB را ابزار مفیدتری خوانده بود. طبق گفته وی «در واقع ایجاد دیوایس دیگری که مجبور باشید آن را به ]پریز[ دیوار بزنید، در اکثر حالات، پیچیده‌تر خواهد بود». شاید به همین دلیل باشد که اپل به تکنولوژی شارژ بی‌سیم محصول شرکت WiTricity متمایل شده است. این تکنولوژی از روش “شارژ مخفی” استفاده می‌کند، به این شکل که فرستنده میدان مغناطیسی تولیدی را به شکل لرزه‌های با فرکانس مشخص به دریافت‌کننده که با همان فرکانس لرزش می‌کند ارسال کرده و در نتیجه کاربران می‌توانند پدهای شارژ خود را نه‌تنها در نزدیکی فرستنده بلکه هر جا که مایلند در فاصله دورتر قرار دهند.

  witricity wireless charging model

  برخی شایعات حاکی از آن بودند که آیفون 7 علاوه بر ضدآب بودن و نداشتن جک هدفون، به فناوری شارژ بی‌سیم نیز مجهز خواهد بود. اما با رونمایی از آیفون 7 مشخص شد که تنها 2 مورد از 3 ویژگی فوق در این محصول جدید حاضر بوده و احتمالا اپل تعمدا از به کارگیری تکنولوژی شارژ بی‌سیم در اسمارت‌فون جدیدش خودداری کرده تا در دهمین سالگرد تولید آیفون در سال 2017، گوشی بعدی خود — که احتمالا آیفون 8 نام دارد — را با فناوری شارژ بی‌سیم به بازار عرضه کند.

  در پایان ذکر این نکته ضروری است که اپل تکنولوژی شارژ بی‌سیم را قبلا در اپل‌واچ به کار گرفته بود، لذا تجهیز آیفون به این فناوری نمی‌تواند کار دشواری برای اپل باشد. باید دید اپل چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد. 

  لینک مطلب:: بازدید از این مطلب : 347
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

سحر زکریا درباره دلایل ازدواج نکردنش چه گفت؟

 • سحر زکریا درباره دلایل ازدواج نکردنش چه گفت؟

  به نقل ازچیز دانلود :


  سحر زکریا درباره دلایل ازدواج نکردنش چه گفت؟:: بازدید از این مطلب : 360
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

حکم شرعی درباره جراحی تغییر جنسیت

 • حکم شرعی درباره جراحی تغییر جنسیت

  پرتال خبر:

  تغییر جنسیت دارای اقسام گوناگون است و دقیقاً باید محل نزاع و گفت و گو روشن باشد. همه صاحب نظران با تغییر جنسیت دو جنسی ها یا خنثی ها ( Hermaphrodite ) موافق اند. اما تغییر جنسیت در بیماران تراجنسیتی (ترانس سکشوال Transsexual ) مورد اختلاف شدید صاحب نظران است. حقوق دانان سنی و کلیسای مسیحی با این نوع تغییر جنسیت مخالف اند، اما امام خمینی (قدس سره) در کتاب “تحریرالوسیله” معتقد است که تغییر جنسیت حرام نیست.

  بعد از امام خمینی (ره)، رهبر مذهبی و سیاسی ایران، یعنی آیت الله سید علی خامنه ای نیز به جواز تغییر جنسیت فتوا داد.  علاوه بر این، حدود ده تن از مجتهدین و فقیهان شیعه به جواز تغییر جنسیت معتقد شده اند .

  علاوه بر این، بیش از ده تن از فقیهان معاصر شیعه معتقدند تغییر جنسیت جایز است. به اعتقاد این عده از فقیهان شیعه، تغییر جنسیت، تغییر در خلقت خدا نیست. به عبارت دیگر، هیچ دلیلی بر حرمت این عمل جراحی وجود ندارد.

  تغییر جنسیت

  عمل جراحی تغییر جنسیت جایز است

  حکم عمل تغییر جنسیت:

  سؤال: برخی از افراد در ظاهر مذکر هستند ولی از جهات روحی و روانی ویژگی های جنس مونّث را دارند و تمایلات جنسی زنانه در آنان به طور کامل وجود دارد و اگر مبادرت به تغییر جنسیت نکنند به فساد می افتند. آیا معالجه آنان از طریق انجام عمل جراحی جایز است؟

  جواب:عمل جرّاحی مذکور برای کشف و آشکار کردن واقعیت جنسی آنان اشکال ندارد، به شرطی که این کار مستلزم فعل حرام و ترتّب مفسده ای نباشد.

  به اشتراک بگذارید:


:: بازدید از این مطلب : 313
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ویدا اسماعیلی

دستخطی از شهریار که در وصف پروین اعتصامی به جای مانده است + عکس

 • دستخطی از شهریار که در وصف پروین اعتصامی به جای مانده است + عکس

  استاد شهریار در دروان حیات خود برای پروین اعتصامی شعری را سروده بود که آن را به دستخط خود نگاشته است.

  به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی ؛ امروز به مناسبت سالروز شعر و ادب و گرامیداشت استاد شهریار دستخطی از وی در فضای مجازی منتشر شده که گویای سروده وی برای پروین اعتصامی است.

  محمدحسین بهجت تبریزی این شعر را در نیمه آبان ماه سال 49 در وصف شاعر بانوی شاعر سروده شده است.

  در ادامه متن شعر را بخوانید
  روان عرشی پروین گمان برم کامشب
  توجهیش به این بزم بی ریا باشد
  روا بود که خطابش کنیم کای پروین
  تو ای فرشته لطف و عفاف و ذوق و هنر
  سری ز غرفه جنات خود برون آور
  یکی به محفل تجلیل خود تماشا کن
  ببین که صیرفیان جواهر هنری
  به پیشگاه جلال تو سر فرو دارند
  ببین که گوهر اشکت به دیده بنشانند
  غمین مباش که کم زیستی در این عالم
  برای چون تویی وین آب و خاک زندان است
  چه به که دوره زندان عمر کم باشد
  در این جهان فنا کس به تن نمی ماند
  مگر به نام و اثر قرن‌ها بماند شخص
  بنابراین تو به آثار جاودانه خود
  یگانه زنده جاوید قرن ما هستی

  انتهای پیام/:: بازدید از این مطلب : 307
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 شهريور 1395 | نظرات ()